Waga informacji w social mediach

Posted by: RayVan63 in Community on Print PDF

informacja w sieciTeraźniejszy świat zwany jest w wielu przypadkach światem informacyjnym, a obywatele – społeczeństwem informacyjnym. Co to oznacza? Najogólniej oraz najłatwiej tłumacząc - świat w którym mieszkamy rozpoczął inaczej zauważać informację, która przeobraziła się w produkt na sprzedaż, zwłaszcza w mediach społecznościowych.
Jednakże tego typu artykuł jak informacja raczej w inny sposób niż innego rodzaju produkty, im jest bardziej przystępna, tym jej wartość jest wyższa. Do tego czasu, kiedy na rynku pojawił się obojętnie jaki produkt na sprzedaż, a był on niezmiernie unikatowy - jego cena była wysoka. Natomiast wartość danej informacji zależy od jej adresatów - im łatwiej odbiorcom trafić do informacji, tym jest w wyższym stopniu drogocenna. Tego typu informacjami w mediach społecznościowych są np. wiadomości ze świata na portalu informacyjnym, fotki z wakacji dołączane na bloga lub filmiki na portalach takich jak YouTube czyli np. Dailymotion albo mniej znane Metacafe. Wartość tych informacji determinuje postać, zdatność i rzetelność.
Uznanie social media wiąże się z bezmiarem informacji różnego typu zbieranych przez takie serwisy. Zakładając konto się na FB, wrzucając fotografie na Insta lub zamieszczając nowiutki post na Twiterze sprzedajemy rzecz jasna te dane portalom. Serwisy w jakikolwiek sposób chcą mają możliwość nimi zarządzać oraz sprzedawać je podmiotom trzecim. W taki sposób wszystkie nagromadzone dane stają się produktem na informacyjnym rynku, w wielu przypadkach użytkownicy nie zdają sobie nawet z tego sprawy. Używający portali ochoczo dokonują transakcji z różnego typu korporacjami, gdyż w nowoczesnym świecie znaczące jest "życie w sieci" a również bezzwłoczny dostęp do uzbieranej tam informacji. Dziś nie można pofolgować sobie i być offline.
Rozwój technologiczny ewidentnie miał ogromny wpływ na postrzeganie informacji w nowych wymiarach. Informacja stała się zasobem i artykułem. Do wzrostu istotności tego dobra przyczynił się szczególnie bezproblemowy dostęp do internetu. Obecnie z pewnością zanim nabędziemy na przykład nowiuteńki smartfon albo aparat fotograficzny, nim pójdziemy do kina albo do lokalu, uprzednio przeglądamy w internecie czy warto, szukamy recenzji na rozlicznych witrynach takich jak przykładowo Odkryj Nas gdzie znajdziemy wiele drobiazgowych danych podzielonych na różne kategorie np.: news a również poradnik. Ranga informacji wzrosła nad podziw, stając się środkiem płatniczym bądź produktem. Wszystko jednak zależne jest od tego, w jaki sposób dana informacja pozostanie spożytkowana przez człowieka i jaką będzie ona spełniać rolę.